Ахтем Сеітаблаєв поставить виставу “Orman türküsi. Лісова пісня”

 Вистава за твором Лесі Українки виконуватиметься кримськотатарською мовою Восени в Україні відбудеться прем’єра вистави “Orman tyrkysy. Лісова пісня” за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”.

Режисер-постановник вистави - Ахтем Сеітаблаєв. Продюсерка - Юлія Сінькевич. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

“Виставу ”Orman türküsi. Лісова пісня” ми будуємо на певному переосмисленні цього легендарного твору української письменниці та поетеси. Адже справжня любов - це виняткова подія в житті кожної людини. І дуже часто ця винятковість може стати темним проваллям для одного - але так само й може воскресити обох. Вибір - за людиною. Емоційно ця історія зрозуміла і близька кожному”, - зазначає Ахтем Сеітаблаєв.

Вистава виконуватиметься кримськотатарською мовою з використанням музичних імпровізацій на основі кримськотатарської та української музики. У “Orman türküsi. Лісова пісня” будуть задіяні кримськотатарські та українські актори - як професійні, так і непрофесійні. У постановці будуть використані методи поєднання тексту, музики та сучасної хореографії і графіки, які підкреслюють актуальність матеріалу та інноваційність його представлення.

Художник-постановник вистави - Шевкет Сейдаметов, художниця по костюмам - Леся Патока.

Оригінальна постановка вистави вперше була створена Ахтемом Сеітаблаєвим у 2003 році в Кримськотатарському театрі в м. Сімферополь. У жовтні 2020 року вистава повернеться у новому унікальному форматі, що є символічним актом поєднання двох культур, роз’єднаних через анексію Криму, шляхом мистецького висловлювання.

“Така постановка “Лісової пісні” дуже зацікавила мене не лише тому, що творчість Лесі Українки є завжди актуальною. Мені, разом з цим, дуже імпонує запропонована Ахтемом Сеітаблаєвим інтерпретація і симбіоз двох культур - кримськотатарської та української. До того ж, ця постановка найвідомішого твору Лесі України є особливо на часі саме тепер - напередодні ювілею письменниці у 2021 році”, - говорить продюсерка проєкту Юлія Сінькевич.

Найближчим часом буде оголошено кастинг на головні ролі у виставі ““Orman türküsi. Лісова пісня”. Прем’єра вистави запланована на осінь. _________________________________________________________

За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, до PR-менеджера проєкту Тетяни Власової. 067 243 97 10 [email protected]